Річка Тиса є найдовшою притокою Дунаю, її басейн є найбільшим суббасейном басейну Дунаю і служить домівкою для 14 мільйонів людей, які проживають у п’яти країнах: Україні, Румунії, Словаччині, Угорщині та Сербії.
25 жовтня 2018 року відбудуться збори заінтересованих сторін для утворення басейнової ради Тиси. Цей консультативно-дорадчий орган дасть змогу напрацювати та реалізувати шляхи розв’язання екологічних проблем річкового басейну Тиси в межах України.
До складу басейнової ради Тиси подали заявки водокористувачі, науковці, громадські організації, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, органи влади та інші зацікавлені особи. Всього надійшло 15 заявок.
Місце та час проведення заходу: 11.00, 25 жовтня 2018 року, готель «Ужгород», пл. Б. Хмельницького, 2, м. Ужгород.
Контактна особа: Осійський Едуард Йосипович (тел. 612781, 0509347202).
На установчих зборах 25 жовтня буде сформовано склад басейнової ради Тиси, обрано голову басейнової ради та його заступника, створено секретаріат басейнової ради та розглянуто проект Положення про басейнову раду.
Довідково:
Річка Тиса є найбільшою притокою Дунаю. Довжина р. Тиса становить 966 км, з них у межах України – 262,4 км.
Специфікою української частини басейну р. Тиса є те, що вона розташована виключно в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці – Закарпатської області.
У басейні р.Тиса протікає 9426 річок, їх сумарна довжина – 19723 км, густота – 1,7 км/км2. З них усього чотири ріки мають довжину понад 100 км: Тиса, Латориця, Уж, Боржава. Усі річки на території Закарпаття впадають або безпосередньо у р.Тиса, або в її притоки.
За витік р. Тиса прийнято вважати витік її найдовшої притоки – р. Чорна Тиса. Річка Тиса бере початок у південно-східній частині Карпат, утворюючись злиттям двох річок – Чорна та Біла Тиса.
Краєвиди, які вимальовуються вниз за течією річки Тиса, не лише милують око, а й перехоплюють подих і навряд чи залишать когось байдужим до побаченого. А у період високих паводкових вод вражають силою водної стихії.