опубліковано 19.03.2024 17:44
В «Укрінформі» відбулося громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном річок Криму. Під час заходу було представлено проєкт Плану управління річковим басейном річок Криму (ПУРБ річок Криму), а також обговорено необхідні подальші кроки в сучасних умовах та після деокупації українського півострова.
План управління річковим басейном – інструмент для досягнення екологічних цілей – «доброго» екологічного та хімічного станів поверхневих вод і кількісного та хімічного станів підземних вод. Підготовка такого документа є зобов’язанням України в частині набуття членства в ЄС та вимогою національного законодавства.
Заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак зазначив, що у зв’язку з тимчасовою окупацією АР Крим та неможливістю отримання об’єктивної інформації про стан водних об’єктів півострова (річок, водосховищ, лиманів, прибережних вод) та водокористування, проєкт ПУРБ річок Криму містить неповну інформацію та підготовлений за даними станом до 2013 року.
Після деокупації АР Крим та відновлення діяльності відповідних компетентних структур ПУРБ річок Криму буде переглянутий та допрацьований в частині доповнення заходів для досягнення визначених екологічних цілей після збору та аналізу даних.
Подальші кроки після деокупації українського півострова:
- проведення інвентаризації водних об’єктів;
- визначення стану водних об’єктів шляхом здійснення моніторингу вод
- визначення екологічного та хімічного станів/потенціалу поверхневих вод та хімічного і кількісного стану підземних вод згідно з оцінкою біологічних, гідроморфологічних та хімічних показників;
- аналіз потреб у водокористуванні (економіка, сільське господарство, промисловість та комунальний сектор)
- проведення оцінки ризиків недосягнення екологічних цілей масивів поверхневих вод та масивів підземних вод
- інвентаризація та стан очисних споруд та каналізаційної мережі.
За результатами цих заходів будуть заплановані заходи для досягнення доброго стану вод району басейну річок Криму.
Організатори заходу: проєкт ЄС "Водні ресурси і екологічні дані" (EU4Environment) спільно з Державним агентством водних ресурсів України.
Ознайомитися з ПУРБ річок Криму можна за посиланням.