У продовження теми наукового супроводу діяльності водогосподарської галузі інформуємо про подробиці засідання науково-технічної ради Держводагентства

опубліковано 30.09.2020 17:23

Нагадуємо, що 29 вересня відбулося засідання науково-технічної ради Держводагентства. На порядку денному були актуальні питання щодо найближчих перспектив діяльності водогосподарської галузі. Зокрема, щодо концептуальних засад реформування управління водними ресурсами та розроблення Водної стратегії України.
 
У засіданні взяв участь заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв, який вітаючи учасників засідання зазначив про важливість і актуальність наукового супроводу і наукового підґрунтя в розробці елементів планів управління річковими басейнами та реформуванні системи державного управління гідротехнічною інфраструктурою водної галузі.
 
У своєму виступі голова НТР Валентин Шліхта зосередив увагу на необхідності розробки Водної стратегії України - робочого документа з конкретними визначеними напрямками, цілями та вивіреними показниками досягнення цих цілей. Він зазначив, що дуже важливо, щоб управлінські рішення приймалися на основі глибинних знань та аналізу. На сьогодні визначено два напрямки реформування галузі, де важливо залучення знань – інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом та управління водогосподарською інфраструктурою.
 
У свою чергу заступник голови науково-технічної ради Михайло Ромащенко, представляючи бачення щодо основ Водної стратегії країни, зазначив, що саме на наукових розрахунках має відбутися поштовх для реформування водогосподарської галузі, акцентуючи особливу увагу на забезпеченні водної безпеки держави в цілому. Також запропонував до розгляду шляхи покращення водозабезпеченості України у зв’язку із викликами, пов’язаними зі зміною клімату.
 
Враховуючи екологічну, економічну, наукову та соціальну значимість розробки Водної стратегії України, з ініціативною пропозицією щодо її розроблення виступив член ради Сергій Клімов та презентував позицію Національного університету водного господарства та природокористування з цього питання.
Протягом засідання жваво відбувалося обговорення, коментувалися виступи та вносилися конкретні пропозиції.
 
Активну участь у роботі засідання з внесенням конкретних пропозицій брали науковці Сергій Афанасьєв, Віктор Вишневський, Раїса Вожегова, Юрій Набиванець, Михайло Хвесик, Анатолій Шевченко, Олег Мєдвєдєв та інші.
 
Після активної дискусії голова науково-технічної ради запропонував всім її членам до 7 жовтня надати пропозиції до протоколу засідання, які будуть опрацьовані секретаріатом ради та фіналізовані у вигляді консолідованого рішення.