Потенційний стан водних ресурсів України для виробництва водню обговорили учасники тематичної онлайн-дискусії, організованої Держенергоефективності спільно з Energy Club - Клуб енергетики.
Зокрема, із зазначеного питання доповів директор Департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігор Ковальов. За його словами, моніторингові спостереження фіксують погіршення якості води у природних водних об'єктах нижче скидів стічних вод великих міст та тенденції щодо погіршення екологічного стану річкових басейнів. Якість води у поверхневих водних об’єктах характеризується зростанням мінералізації, сульфатів та хлоридів, вмісту біогенних та органічних сполук, забрудненням небезпечними та фармацевтичними речовинами, наслідком чого є щорічне прогресуюче «цвітіння» води в т.ч. через значні обсяги скидання недостатньо очищених стічних вод.
Подальше зменшення поверхневого та річкового стоку та погіршення якості поверхневих вод, а саме збільшення мінералізації та зміни їх хімічного складу, спричинить зменшення запасів поверхневих вод, придатних для питного водопостачання та інших цілей водокористування.
Відтак було запропоновано, враховуючи наявний дефіцит водних ресурсів, для виробництва водню використовувати насамперед ту воду, яка несе загрозу гідроекосистемі, а саме шахтно-кар’єрну воду з високою мінералізацією. Також достатньо великий потенціал водних ресурсів для виробництва воднію має Чорне море. Окрім того, пролунала пропозиція розглянути також гирлові ділянки річок Дніпро, Дунай та Дністер, в яких мінералізація води значно менша за морську.
Насамкінець І. Ковальов зазначив, що питання детального визначення локацій об'єктів водневої енергетики з достатнім рівнем забезпеченості водними ресурсами потребує додаткових цільових досліджень та наукового опрацювання та запропонував на стадії проєктування об’єктів з виробництва водню долучати Інститут водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України.