Реалії сьогодення у царині моніторингу вод

опубліковано 19.02.2019 08:53

Сучасна лабораторія моніторингу вод та ґрунтів вже працює у Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів.
Тепер показники якості поверхневих вод басейну будуть визначатися за такими напрямками:
  • пріоритетні забруднюючі речовини;
  • хімічні та фізико-хімічні показники для масивів поверхневих вод;
  • специфічні синтетичні і несинтетичні забруднюючі речовини, що є характерними для басейну р. Дністер внаслідок антропогенного навантаження.
У зазначеній лабораторії будуть функціонувати сектори хроматографічних, спектрофотометричних та фізико-хімічних досліджень. Крім того, створені сектори по підготовці зразків для досліджень.
Новим і важливим напрямом у Програмі державного моніторингу є пріоритетні забруднюючі речовини. Для їх визначення придбано газовий хроматограф-мас-спектрометр Shimadzu GCMS-TQ 8040NX EI, який дасть можливість визначати пестициди, поліароматичні вуглеводні та леткі органічні сполуки.
Для підготовки проб води до хроматографічних досліджень придбана сучасна система очищення води з картриджами та інші прилади.
Колектив лабораторії освоює специфіку закупленого обладнання, вивчає та впроваджує методики виконання досліджень, які тепер будуть визначатися по 35 пріоритетних забруднюючих речовинах.
Для визначення хімічних і фізико-хімічних показників якості поверхневих вод Програмою державного моніторингу затверджені нові створи спостережень, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення.
Перелік специфічних синтетичних і несинтетичних забруднюючих речовин буде встановлений скринінгом проб води.
За результатами лабораторних досліджень будуть розроблені заходи для досягнення поверхневими водами регіону доброго екологічного та хімічного стану.