«Беззаперечний факт, що водні ресурси є важливими, як для економіки країни так і для життєдіяльності населення, а для аграріїв південного регіону особливо. Адже зрошення - це гарантоване землеробство. Без зрошення землеробство – це лотерея, а завдяки високоефективним системам зрошення – землеробство перетворюється з лотереї на бізнес», - зазначив Голова Держводагентства Валентин Шліхта під час робочої зустрічі з основними водокористувачами Херсонщини.
Для детального та глибинного розуміння потреб сучасного аграрного бізнесу, визначення чітких ліній розмежування та точок дотику між державою та комерційною ланкою з точки зору водопостачання, Голова Держводагентства організував робочу зустріч з одними з найбільших водокористувачів Херсонщини. Зокрема, керівництвом Громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада» та представниками ТОВ «Торговий дім «Долинське», СТОВ «АГРОФІРМА-БУЛЮК», ТОВ «АГРО-СПІВДРУЖНІСТЬ», Фермерського господарства «Аделаїда».
Подякувавши Голові Агентства за можливість бути почутими, аграрії порушили ряд проблемних питань, що пов’язані з подачею води на зрошення на Херсонщині. Зокрема, щодо зацікавленості аграріїв у об’єднанні водокористувачів, необхідності капітального ремонту та модернізації державних насосних станцій, проблем непрозорого формування ціни на воду та дієвого контролю за цим процесом, можливостей розрахунків за використану електроенергію напряму з енергетичними компаніями та ефективної кадрової політики.
У свою чергу, Валентин Шліхта, вислухавши позиції аграріїв додав: «Крім безпосередньо проблем зрошення, важливими є питання збереження водних ресурсів та забезпечення досягнення доброго стану вод шляхом ефективного управління ними відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС».
Розуміючи бажання бізнесу розвиватися та збільшувати власні прибутки, керівник Держводагентства додав, що вода – це стратегічний ресурс країни, який належить на праві власності Українському народові. Її значення в житті громадян та галузей економіки безперечне і раціональне використання води та контроль її якості перебуває і має перебувати на постійному контролі держави.
Водночас водогосподарська галузь потребує змін. Заплановане реформування відбуватиметься у двох напрямках: перехід на інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом та відокремлення управління ресурсами від управління інфраструктурою. При цьому реформи мають базуватися на глибокому аналізі інженерних систем для непорушення технологічних ланцюгів, економічному та правовому аналізі. Адже управлінські рішення мають ґрунтуватися з урахуванням всіх аспектів діяльності водогосподарської галузі.
Окремо Голова Агентства зупинявся на проєкті Закону України «Про об’єднання водокористувачів», який розглядається як приклад переходу на ринкову індустрію.
На завершення Валентин Шліхта додав, що одним з факторів успіху є тісна співпраця між усіма зацікавленими сторонами, насамперед між владою та бізнесом.
Разом з тим, Голова Агентства запросив аграріїв долучитися до роботи громадської ради при Держводагентстві, науково-технічної ради Держводагентства та басейнової ради нижнього Дніпра. Ці консультативно-дорадчі органи є реально діючими платформами для вирішення всіх можливих питань, пов’язаних з водним фактором.
Аграрії подякували за відкритість і зауважили, що готові до конструктивного діалогу для подальшого розвитку партнерських стосунків, розуміючи, що вода це надто цінний державний ресурс, до якого варто ставитися з повагою та повною відповідальністю.