Представники Держводагентства спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства та фахівцями WWF-Україна взяли участь онлайн-зустрічі на тему: «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві: вдалі приклади та шляхи впровадження».
Серед питань, що обговорювались, йшлося і про розробку дорожньої карти щодо включення природоорієнтованих рішень до планів управління річковими басейнами, зокрема, стосовно ревіталізації/ренатуралізації малих річок.
Сьогодні державна система інтегрованого управління водними ресурсами та водним господарством України зазнає суттєвого антропогенного впливу. У цих умовах постають задачі термінової оцінки ступеню заподіяної для природних ресурсів шкоди та розробки і впровадження ефективних природоорієнтованих заходів для її мінімізації.
Відтак з основного переліку завдань зустрічі учасники виділили визначення та аналіз основних перепон на шляху до:
-
відновлення та збереження водно-болотних угідь, джерел та витоків річок, заплав річок, меандр річок, прибережних захисних смуг, демонтаж гребель та інших перепон для течії річки;
-
напрацювання детальних кроків для їх впровадження до водної політики та практичного застосування;
-
розробки дорожньої карти щодо включення природоорієнтованих рішень до планів управління річковими басейнами, зокрема, стосовно ревіталізації/ренатуралізації малих річок
Зауважимо, розробка дорожньої карти ренатуралізації та ревіталізації водних об’єктів на найближчі 10 років з урахуванням заходів післявоєнного відновлення країни включена до переліку першочергових завдань стратегічного плану робіт на воєнний та відбудований період для водного сектору.