Пресконференція на тему: «Рік потому: наслідки підриву окупантами греблі Каховської ГЕС»

опубліковано 06.06.2024 17:40

В інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась пресконференція, присвячена  роковинам цілеспрямованого підриву окупантами рф греблі Каховської ГЕС.

Представники влади, офісу Генпрокурора, громадськості та науковці вкотре проаналізували ситуацію, яка виникла внаслідок знищення рф найбільшого водосховища України – Каховського, та обговорили шляхи вирішення проблеми і притягнення винних до відповідальності. 

Втрата водосховища призвела не тільки до екологічної катастрофи, а й суттєво вплинула на соціальний та економічний стан територій, що здійснювали водокористування з Каховського водосховища. Втрачений обсяг води міг би задовольнити потреби України у воді майже на 2 роки. 

“При Міністерстві створено робочу групу, яка напрацьовує план заходів з відновлення довкілля. До її складу увійшли провідні українські фахівці та науковці в галузях лісорозведення, збереження біорізноманіття, водного господарства, грунтознавства, хімічної безпеки”, - зазначив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Голова Держводагентства Михайло Янчук акцентував, що сьогодні значну роль у водозабезпеченні населених пунктів, зокрема міст Кривий Ріг та Миколаїв відіграє р. Інгулець.

«Держводагентством після втрати Каховського водосховища вживалися всі можливі заходи для зменшення негативного впливу внаслідок катастрофи та стабілізації ситуації з водопостачанням постраждалих територій», - зазначив Михайло Янчук.

Наразі Агентством встановлено оптимальні режими роботи Карачунівського, Кресівського та Макортівського водосховищ. Міжвідомчою комісією встановлено режим роботи Дніпровського водосховища для забезпечення сталої роботи водозаборів нижче Дніпровської ГЕС. 
Для вирішення проблем водозабезпечення Агентством розроблено Державну цільову програму комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року з метою гарантування доступу населення та секторів економіки до відновлюваних, безпечних та економічно доступних водних джерел. Наразі проходить міжвідомче погодження Програми, після якого вона буде винесена на розгляд Уряду.