Працюємо над впровадженням еколого-економічних підходів у гідроенергетиці

опубліковано 10.04.2025 15:45

Сьогодні, 10 квітня 2025 року, відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння між Державним агентством водних ресурсів України та Громадською спілкою «Асоціація «Гідроенергетика України» під час засідання її науково-технічної ради.

Документ підписали т.в.о. Голови Держводагентства Ігор Гопчак та президент Асоціації «Гідроенергетика України» Вадим Рассовський.

Головна мета – налагодження співпраці для сталого, інтегрованого та науково-обґрунтованого розвитку водного господарства України та впровадження сучасних еколого-економічних підходів у гідроенергетиці.

Серед головних напрямків співпраці, окреслених документом, які враховуватимуть цілі сталого розвитку ООН та Водної стратегії України на період до 2050 року:

- стале інтегроване управління водними ресурсами;

- участь у розробці та реалізації планів управління річковими басейнами, цільових державних програм;

- розробка заходів для зменшення збитків від повеней та посух;

- створення сучасної мережі автоматизованих гідрологічних постів;

- розробка проєктів нормативно-правових актів для імплементації директив ЄС;

- впровадження природо орієнтованих рішень у гідроенергетиці;

- оновлення правил експлуатації водосховищ.

Т.в.о. Голови Держводагентства Ігор Гопчак від імені Держводагентства подякував фахівцям Асоціації за участь у заході, зазначивши, що водогосподарників та гідроенергетиків поєднує тривала співпраця.

«Зараз разом із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України ми розпочали впровадження перших 9 планів управління річковими басейнами на період 2025-2030 років, які розроблені відповідно до вимог Водної рамкової директиви ЄС і затверджені Урядом. ПУРБи є передумовою вступу України до Євросоюзу, це інструмент стратегічного планування досягнення «доброго» екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод. Управління водними ресурсами — це європейський вектор, який вмотивовує нас тримати екологічний напрямок. Переконаний, що гідроенергетика рухається спільно з нами в цьому напрямку, і це не шкодитиме довкіллю та сприятиме збереженню водних ресурсів», – резюмував Ігор Гопчак.