Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області станом на 11 годину 3 лютого 2017 року

опубліковано 03.02.2017 13:49

Протягом доби по області продовжувались дощі 5 – 25мм, місцями сильні до 30 – 75мм (р.Мокрянка с.Руська Мокра)  на високогір’ї – сніг.
На більшості річок області вночі та під ранок відбувалось руйнування льодового покриву, льодохід, утворення заторів льоду з швидкоплинним підвищенням рівнів на 0.6 – 2.3м.
Найбільш складна ситуація склалася на р.Тур’я – с.Тур’я Поляна, де затор утримується з 01 години ночі, відмічаються підтоплення дворогосподарств.
Протягом доби очікується продовження дощів, місцями сильних, на річках продовжиться процес скресання льоду, льодохід, руйнування утворившихся заторів льоду та утворення нових на інших ділянках річок з швидкоплинним підвищенням рівнів на 0,5 – 1,5м.
Аналіз гідрологічної ситуації на основі АІВС-ТИСА показав, що протягом останньої доби (переважно вночі) в області спостерігалось додатково близько 34 заторів та нагромадження льоду на наступних водпостах, з яких 16 частково самоліквідувались – рівні знизились.
Небезпечна ситуація очікується в нижніх течіях Боржави, де буде відбуватися підвищення рівня води на 2.0 -3.0м, з виходом води на заплаву, можливим підтопленням сільгоспугідь сіл Заріччя, Камянське, В.Комяти та автодороги Виноградів-Шаланки.
Водогосподарські організації працюють у посиленому режимі. Ведеться спостереження за станом ГТС та обстановкою на підвідомчих потенційно небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.
Водогосподарські організації зосереджені на безаварійному  пропуску паводків на державних гідротехнічних спорудах, одночасно з цим надається допомога місцевим органам влади на аварійних роботах по розбиранню льодових заторів, водовідведенню,  локалізації підтоплень та інших запобіжних заходів.
Водосховища осушувальної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Режимів експлуатації в період паводків – проводилася акумуляція паводкового стоку.
Усі 30 стаціонарних та 25  пересувних насосних станцій, насосів та мотопомп підготовлені до роботи.
Крім того, БУВР Тиси забезпечено моніторинг льодової обстановки, складено перелік місць заторів льоду, які спостерігалися на річках області в період проходження щорічних весняних повеней та льодоходу, таких місць 77. Інформацію передано районним та місцевим комісіям ТЕБ та НС, підрозділам ДСНС.
На сайті БУВР Тиси розміщено інформацію про підтоплення та льодові затори на території області. Оперативна інформація про заходи, які вживаються для  мінімізації негативних наслідків проходження паводку  та прогнозу гідрологічної ситуації, висвітлюватиметься на сайті БУВР Тиси.