Начальник управління водних ресурсів Держводагентства Ольга Лисюк взяла участь у зустрічі на рівні Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства охорони навколишнього середовища Республіки Молдова

опубліковано 07.11.2016 12:02

2-4 листопада 2016 року начальник управління водних ресурсів Держводагентства Ольга Лисюк у складі української делегації на чолі із заступником Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Миколою Кузьо взяла участь у зустрічі на рівні Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства охорони навколишнього середовища Республіки Молдова.
Зазначена зустріч відбулася у м. Кишинів, Республіка Молдова, за підтримки ЄЕК ООН, з метою обговорення актуальних питань українсько-молдовського співробітництва в екологічній сфері у транскордонному контексті.
Українською делегацією, зокрема, було поінформовано Молдовську Сторону про підготовку до ратифікації Україною Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво в галузі охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер; наголошено на необхідності вирішення питання забруднення р. Дністер стічними водами, що надходять з очисних споруд с. Сороки (Республіка Молдова), а також вивезення (утилізації) забруднюючих речових з мулових майданчиків.
Крім цього, було висловлено позицію Української Сторони щодо Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про забезпечення функціонування Дністровського комплексного гідровузла, що включає системне бачення подальших спільних дій.
Зазначено, що покращення стану екосистеми басейну Дністра можна вирішити шляхом спільного впровадження зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію і, насамперед, інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом. Розробка та прийняття планів управління басейнами річок є пріоритетом для обох країн, і по басейну Дністра він має бути узгодженим. Це відповідатиме духу і цілям Водної Рамкової Директиви. Заходи щодо посилення інституціальної спроможності та покращення екологічного стану вод у басейні Дністра здійснюються при підтримці міжнародних партнерів.
Також Сторони підтримали необхідність проведення спільної зустрічі щодо планування проекту ПРООН ГЕФ, спрямованого на сталий розвиток Дністра, у якому Україна та Молдова є бенефіціарами; висловили спільну позицію щодо необхідності використання допомоги проекту по визначенню екологічного статусу Дністра, розроблення якісного спільного плану управління і приділення уваги усім проблемам, які є важливими для сторін. Такий підхід дозволяє системно і послідовно працювати над проблемами Дністра.
Сторони домовилися про створення робочої групи, яка займатиметься підготовкою спільних проектів транскордонного співробітництва з питань охорони довкілля та шукатиме можливості їх підтримки ЄС та іншими донорами.
Крім того, Українською Стороною порушено питання щодо запобігання забрудненню р. Киргиж-Китай з території Республіки Молдова та запропоновано активізувати роботи з підготовки до проведення екологічного моніторингу дельти Дунаю.
Молдовська Сторона проінформувала про вжитті заходи щодо недопущення забруднення річки в подальшому.