З 6 по 18 листопада 2022 року в Шарм-ель-Шейху проходить COP27 — 27-ма Конференція Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату. Цього року Україна вперше представлена окремим павільйоном на Конференції. Презентація павільйону відбулася 7 листопада 2022 року.
Ключова мета — продемонструвати згубний вплив війни на весь світ та заручитися підтримкою для повоєнного відновлення та відродження країни. Президент України Володимир Зеленський звернеться до учасників заходу 8 листопада.
На головній щорічній світовій події, присвяченій питанням боротьби зі зміною клімату, Україна планує провести різноманітні заходи з метою поглиблення міжнародного діалогу для узгодження єдиних підходів підрахунку збитків і наслідків, спричинених війною.
14 листопада на Конференції запланований День води. Дискусії на Водному дні стосуватимуться усіх питань сталого управління водними ресурсами. Водний день включатиме різні теми дефіциту води, посухи, транскордонної співпраці та вдосконалення систем раннього попередження. Голова Державного агентства водних ресурсів України Олексій Кузьменков доповість про вплив війни на водні ресурси, інфраструктуру, зрошення та плани відновлення.
«Наша задача — донести світу інформацію про вірність України кліматичним цілям, прагнення розвитку, а також розповісти про кліматичні злочини росії та їхні глобальні наслідки, — каже Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. — Українська делегація буде блокувати всі намагання рф легітимізувати її незаконні кліматичні звіти. Також у рамках цьогорічного переговорного процесу для України важливо отримати фінансову підтримку та ринкові й неринкові механізми реалізації цілей Паризької угоди».
Павільйон України складається з 3 смислових блоків. У його центрі — інсталяція у вигляді вирви від снаряда. Такими усіяні зараз родючі українські землі. Всередині вирви понад п’ятсот кубів з переробленого матеріалу Polygood від The Good Plastic Company з шістнадцятьма видами українських ґрунтів — нагадування про величезний потенціал України та її важливість для світової продовольчої стабільності. Тематично павільйон поділений на два блоки — наслідки війни для клімату та бачення майбутнього України як однієї з держав-гарантів та учасниць кліматичних цілей ООН.
«Представлений Україною павільйон демонструє: кліматична справедливість залишається стрижнем плану українського уряду зі стійкості та відновлення навіть у цей важкий для країни час», — каже Христофорос Політіс, в. о. Постійного представника ПРООН в Україні, яка підтримала створення павільйону.
Над павільйоном України на COP27 працювали команди Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки та сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН), Європейського Союзу, Федерального уряду Німеччини, IKI, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Глобального договору ООН в Україні, найбільшого приватного інвестора енергетичної галузі України DTEK Group, ІТ-компанії EPAM, організації Moving forward together. Концепцію павільйону розробила агенція Gres Todorchuk у колаборації з архітектурним офісом «ФОРМА».
За інформацією Міндовкілля