Міжвідомча комісія з узгодження режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем басейну річки Рось суббасейну середнього Дніпра провела своє позачергове засідання у зв’язку з погіршенням екологічної ситуації у басейні річки Рось.
Учасники обговорили питання екологічного стану Корсунь-Шевченківського водосховища. Насамперед заслухали інформацію Олени Гребінь, провідного інженера РОВР річки Рось, яка доповіла присутнім про результати моніторингу якості води в басейні річки Рось. За її словами, за жодним з визначених пріоритетних показників, отриманих результатом аналізу за травень-липень у створі питного водозабору м. Корсунь-Шевченківський, не перевищили норматив MAC-EQS для масивів поверхневих вод суші Європейської Директиви 2013/39/EU.
Разом з тим, ймовірними причинами загибелі риби в басейні річки Рось можуть бути масове та безконтрольне внесення пестицидів, особливо в прибережних захисних смугах, відсутність належної проточності, замулення та незначна глибина у верхів’ї Корсунь-Шевченківського водосховища, зокрема у зигзагоподібній його частині, збільшення температури води та інтенсифікації процесів розкладу органічних решток.
Також члени міжвідомчої комісії акцентували увагу на реалізації Угоди про взаємодію між Вінницькою, Київською, Житомирською, Черкаською ОДА та Держводагентством з питання покращення гідрологічного та екологічного стану річки Рось. Зокрема, йшлося про доповнення переліку плану заходів з реалізації зазначеної Угоди.
Окрему увагу учасники засідання приділили проблемі розорення прибережних захисних смуг. Юрисконсульт РОВР річки Рось Віталій Пивоварчик доповів, що за результатами виявлених порушень на об’єктах водного фонду впродовж квітня-липня документальні матеріали скеровано до відповідних контролюючих та правоохоронних органів.