опубліковано 06.02.2017 17:08
З 2 лютого 2017 року у зв’язку з різкою відлигою, опадами у вигляді снігу з переходом у дощ на річках Закарпатської області сформувався паводок, який ускладнено утворенням льодових заторів.
Метеорологічна ситуація була наступною - протягом 3-5 лютого по області випадали дощі 5 – 25мм, місцями сильні до 30 – 75мм на високогір’ї – сніг.
На більшості річок області відбувалось руйнування льодового покриву, льодохід, утворення заторів льоду з швидкоплинним підвищенням рівнів на 0.6 – 2.3м.
Внаслідок стихії постраждали дворогосподарства, дороги та сільгоспугіддя, декілька будинків зруйновано.
Станом на 03 лютого спостерігалось максимальна кількість підтоплень - 525 дворогосподарств, 4 житлових будинків, 13 підвалів житлових будинків, 25 га сільгоспугідь у 9 районах області .
Станом на 06 лютого в області залишаються підтопленими 3 дворогосподарства Іршавського району, 72 га сільгоспугідь та 4,3 га присадибних ділянок у Виноградівському районі. (інформація управління ДСНС в Закарпатській області).
Під час проходження паводку працівники басейнового управління водних ресурсів р.Тиса працюють в посиленому режимі працюють аварійні бригади, встановлено цілодобове чергування..
Роботи зосереджені на державних гідротехнічних спорудах, одночасно з цим надається допомога місцевим органам влади на аварійних роботах по розбиранню льодових заторів, водовідведенню, локалізації підтоплень та інших запобіжних заходів на яких від водогосподарських організацій задіяно біля 200 працівників, 25 одиниць техніки, для виконання попереджувальних та локалізаційних заходів витрачено біля 3500 мішків та 25м3 сипучих матеріалів. Крім того понад 100 працівників здійснюють контроль за закріпленими та паводко-небезпечними ділянками по всій території області.
Канали осушних систем наповнюються талими та дощовими паводковими водами. Всі 30 стаціонарних та 25 пересувних насосних станцій готові до роботи. Поступово відбувається їх включення та перекачування паводкового стоку.
Станом на 6 лютого працюють 6 стаціонарних насосних станцій Латорицької(№3,№4,№22) і Берегівської осушної системи(№12,№15,№26) та 6 пересувних насосних станцій Всього перекачано біля 400 тис. м.куб паводкових вод.
Наразі на річках утримується підвищена водність з коливаннями рівнів в межах ± 0.5м. На Латориці та Тисі в районі м.Чоп продовжується підвищення рівня води на 0.7 – 1.2м та 3.0 – 3.5м відповідно, руйнування льодового покриву, можливе утворення заторів льоду. На Латориці в районі м.Чоп вода вийде на заплаву у межі міждамбового простору.
Після зниження рівнів міжрайонними управліннями водного господарства БУВР Тиси, розпочато обстеження технічного стану гідротехнічних споруд після потужного на них навантаження під час льодоходу та паводку, складаються дефектні акти.