опубліковано 21.03.2024 16:21
Заступник Голови Держводагентства, доктор технічних наук Ігор Гопчак взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій Всесвітньому дню водних ресурсів, яка відбулася 21 березня 2024 р. під девізом «Вода для миру».
Захід організовано Інститутом водних проблем і меліорації НААН. Мета конференції – привернення уваги спільноти до проблем водних об’єктів в умовах воєнної агресії, нестачі питної води, необхідності збереження, відновлення та раціонального використання водних ресурсів.
Ігор Гопчак коротко окреслив ключові напрямки роботи Держводагентства в умовах військової агресії.
За його словами, не зважаючи на складний час, Держводагентство виконує свої функції, долає виклики сьогодення та впевнено рухається у напрямку європейської інтеграції. Відповідний прогрес України у сфері водної політики позитивно оцінено та відмічено в аналітичному звіті Європейської Комісії.
Держводагентство розробило 9 проєктів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ). Зараз триває їх громадське обговорення, далі документ буде поданий на розгляд Уряду. ПУРБ є урядовим документом державного планування на 6 років, який забезпечить досягнення «доброго» екологічного стану вод та є ключовим індикатором відповідності вимогам європейських Директив.
Програма заходів ПУРБ включає заходи, які будуть спрямовані на розв’язання головних водно-екологічних проблем річкових басейнів з врахуванням впливу військових дій в частині впливу на масиви поверхневих вод.
За словами Ігоря Гопчака, Держводагентство у 2023 році забезпечено виконання програми державного моніторингу вод, яким охоплено 84 % пунктів спостережень, виконано 304 тис. вимірювань, що становить 102 % від плану.
Внаслідок підриву окупантами греблі Каховської ГЕС, Держводагентство посилило моніторинг поверхневих вод, забезпечивши виконання відборів проб води у місцях можливого погіршення якості води у межах Миколаївської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей.
Держводагентство працює у посиленому режимі для забезпечення водної безпеки країни та надіється, що ця робота буде підтримкою для ЗСУ та об’єднаної енергетичної системи України.