Ігор Гопчак: Плани управління річковими басейнами є реальним інструментом у вирішенні основних водних проблем країни

опубліковано 15.09.2023 11:03

Плани управління річковими басейнами є заходами з відновлення водного сектору та включені до Плану відновлення та відбудови України у післявоєнний період. Про це розповів заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак під час виступу на Lviv Eco Forum’23.
 
Форум, організований Асоціацією водних компаній України «Укрводоканалекологія» за підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, цьогоріч присвячений створенню плану відновлення та розвитку систем водопостачання та водовідведення України.
 
При плануванні одним із пріоритетних напрямків повоєнного відновлення є відбудова критичної інфраструктури. Саме до таких об’єктів належать очисні споруди та мережі водовідведення, реконструкція та модернізація яких дає 60-70 % ефективності ПУРБ. Це означає реальне покращення стану водних об’єктів.
 
«Для планування цих заходів Держводагентством налагоджена тісна взаємодія із Асоціацією «Укрводоканалекологія» та проведено відповідні комунікаційні заходи для представників БУВР та комунальних підприємств», – розповів заступник Голови Держводагентства.
 
Зібрані пропозиції до заходів ПУРБ оцінюються на підставі аналізу економічної ефективності та є екологічно-обґрунтованими. Адже щоб забезпечити стійкість і фінансову довгострокову надійність інтегрованого управління водними ресурсами потрібна чітка основа для фінансування.
 
«Плани управління річковими басейнами для водного сектору є реальним інструментом у вирішенні основних водних проблем країни, оскільки міжнародні програми, зокрема LIFE, програми транскордонної співпраці насамперед обирають пріоритети, передбачені європейськими директивами», – наголосив Ігор Гопчак.
 
Тому включення до ПУРБ заходів з будівництва, реконструкції, модернізації очисних споруд та мереж водовідведення це можливість залучити європейських інвесторів у відбудову інфраструктури водовідведення.