Громадське обговорення проєкту ПУРБ річок Криму

опубліковано 13.03.2024 18:06

Запрошуємо на представлення та обговорення проєкту Плану управління річковим басейном річок Криму 2025-2030.

На заході буде представлено проєкт Плану управління річковим басейном річок Криму (ПУРБ річок Криму), а також обговорено необхідні подальші кроки в сучасних умовах та після деокупації українського півострова.

Захід відбудеться о 13.30 19 березня 2024 року у м. Київ, у приміщенні пресцентру Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16).

План управління річковим басейном є інструментом для досягнення екологічних цілей – «доброго» екологічного та хімічного станів поверхневих вод і кількісного та хімічного станів підземних вод. Підготовка такого документа є зобов’язанням України в частині набуття членства в ЄС та вимогою національного законодавства.

Наразі в Україні підготовлено та оприлюднено проєкти планів управління для дев’яти річкових басейнів (у тому числі і басейну річок Криму). До червня 2024 року триватимуть їх обговорення, а до кінця 2024 року очікується їх затвердження Урядом України.

У зв’язку з тимчасовою окупацією АР Крим та неможливістю отримання об’єктивної інформації про стан водних об’єктів півострова (річок, водосховищ, лиманів, прибережних вод) та водокористування, проєкт ПУРБ річок Криму містить неповну інформацію. Після деокупації АР Крим та відновлення діяльності відповідних компетентних структур ПУРБ річок Криму буде переглянутий та допрацьований в частині доповнення заходів для досягнення визначених екологічних цілей за результатами проведення інвентаризації, збору та аналізу даних.

Ознайомитися з документом можна на сайті Держводагентства за посиланням https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom-richok-krimu1.

Попередня реєстрація за посиланням  https://forms.gle/eQHyQhcazxqFTVo9A обов’язкова до 18.00 18 березня.

Запрошуємо долучитися до спільного обговорення українського майбутнього кримських водних ресурсів.

Захід проводиться програмою ЄС EU4Environment: Water&Data спільно з Державним агентством водних ресурсів України.