Громадська рада при Держводагентстві провела своє перше онлайн-засідання

опубліковано 21.06.2020 12:23

19 червня громадська рада при Держводагентстві обговорила законодавчі ініціативи щодо утворення асоціацій водокористувачів.

Розпочав засідання голова громадської ради, голова відокремленого підрозділу громадської спілки «Аграрний союз України» Ігор Брагінець у Херсонській області, який висловив застереження щодо можливого утворення асоціацій водокористувачів.

Ігор Брагінець зазначив, що на його думку, водний сектор має еволюціонувати з дотриманням усіх норм сталого розвитку, бо революційний принцип може призвести до незворотних процесів у водній сфері.

Ігор Брагінець зауважив:

«Порушення екологічної складової функцій Агентства можуть негативно вплинути не лише на систему управління водними ресурсами в межах основних річкових басейнів України, але і на подальше функціонування малого та середнього аграрного бізнесу».

Для ефективного функціонування утворених асоціацій водокористувачів спершу мають бути запущені пілотні проєкти таких добровільних об’єднань, а вже потім, з урахуванням усіх недоліків попереднього досвіду, запровадити їх повноцінне функціонування по всій Україні.

Член громадської ради Іван Чаус висловив позицію у підтримку голови громадської ради, а саме, що наукова спільнота має допомагати практикам впроваджувати стратегічні підходи розвитку у водному секторі, а не диктувати теоретичні догми, які не завжди життєздатні.

У результаті дискусії члени громадської ради одноголосно вирішили звернутися до депутатів Верховної Ради України щодо призупинення розгляду цієї законодавчої ініціативи до детального фахового вивчення цього питання спільно водокористувачами та науковцями.

Також узгодили створити робочу групу із обговорення законопроєкту «Про об’єднання водокористувачів» із представників наукової спільноти та практиків, а саме провідних аграрних асоціацій.

Разом з тим, громадськість вирішила повторно звернутись до Кабінету Міністрів України стосовно включення магістральних каналів Держводагентства до переліку об’єктів критичної інфраструктури, які не підлягають приватизації.