25 квітня 2018 року відбулося засідання колегії Держводагентства у Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів (м. Чернігів).
Основна увага під час засідання приділялася проблемним питанням пропуску повені 2018 року та необхідності зміни організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водних ресурсів.
«Ефективне управління водними ресурсами можливе при тісній та безпосередній взаємодії водогосподарників з місцевими органами влади та громадами», - на цьому наголошувала Голова Держводагентства Ірина Овчаренко.
«Гострі питання, пов’язані з пропуском водопілля 2018 року, стосувалися саме взаємодії відповідних служб на регіональному рівні. При належній координації дій та спільних зусиллях у подальшому можна мінімізувати шкідливу дію вод, або і взагалі запобігти їй. Адже, за кожним окремо розташованим підтопленим будинком стоять окремі людські життя та їх благополуччя», - акцентувала Ірина Овчаренко.
«Необхідність реформування водогосподарської галузі є беззаперечною, адже в країні у всіх галузях відбуваються динамічні зміни. Перехід на басейновий принцип управління відповідно до європейських стандартів розпочатий. Підготовчі роботи в стадії завершення. Наразі прийшов час практичних змін. Підготовка планів управління річковими басейнами, як основоположних документів для досягнення «доброго» стану вод, лягає безпосередньо на плечі практиків-водогосподарників. І ефективними планами вважатимуться тількі ті, які будуть підготовлені із залученням всіх зацікавлених сторін у пошуці та прийнятті компромісних рішень. Тобто, при управлінні водними ресурсами в басейні вже буде враховуватися екологічна ситуація як вище, так і нижче за течією річки, адже у цьому зацікавлені всі, бо всі будуть спільними учасниками одного процесу. Розуміючи головну мету впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами – рухаючись зазначеним шляхом, ми створюємо ефективну управлінську структуру галузі», - на завершення зазначила Голова Держводагентства.
У свою чергу, голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч ознайомив присутніх зі специфікою регіону і ключовими змінами у сферах державного управління та місцевого самоврядування – ходом децентралізації влади і набуття новоствореними об’єднаними громадами повноважень, наголосив на необхідності побудови нової моделі відносин, зокрема, між водогосподарськими організаціями та виконавчими органами територіальних громад.