В.о. Голови Держводагентства Наталія Латиш та заступник Голови, д.т.н. Ігор Гопчак взяли участь у засіданні Президії Національної академії наук України.
Центральною темою заходу стало обговорення екологічних наслідків руйнування греблі Каховської ГЕС.
Наталія Латиш та Ігор Гопчак наголосили на важливості соціально-економічного значення Каховського водосховища та його ролі у забезпеченні потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах.
«Каховське водосховище виконувало важливу екологічну, енергетичну, соціальну, продовольчу, транспортну функції. Ресурси водосховища забезпечували водою населення південних та центральних регіонів країни, а також промисловий та аграрний сектори національної економіки» – наголосила Наталія Латиш.
Внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС виникли проблеми із забезпеченням водою міста Кривий Ріг. 75% його водозабезпечення залежало від цього водосховища. Більше того, без водосховища не зможе працювати Запорізька АЕС та Запорізька ТЕЦ, які відіграють провідну роль в енергосистемі України.
«Окрім того, Каховське водосховище – це також частина великого промислового кластера, який забезпечує життєдіяльність промислових підприємств (гірничорудних підприємств, виробництво металу і т.д.) та міст Запорізької та Дніпропетровської областей», – заначив Ігор Гопчак.
Тож підрив греблі Каховської гідроелектростанції заподіяв велику шкоду навколишньому середовищу та завдав величезних економічних збитків для держави, що матимуть наслідки як в короткостроковій перспективі, так і в довгостроковій.
Фото: Національна академія наук України