Держводагентство: Усі річкові басейни України мають перші проєкти ПУРБ

опубліковано 23.02.2023 16:46

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України відбулася презентація проєктів планів управління річковими басейнами Дунаю, Південного Бугу, річок Причорномор’я, Приазов’я та Криму.
 
Участь у заході взяли заступник Міністра Олександр Краснолуцький, заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак та начальниця управління забезпечення водними ресурсами Марія Шпанчик спільно з представниками Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Держрибагентства, Держгеонадр, ДСНС та національними експертами. 
 
Відтак, сьогодні усі 9 річкових басейнів України мають перші проєкти ПУРБ.
 
Плани управління річковими басейнами – прямий індикатор відповідності національної водної політики європейським вимогам.
 
Вони передбачають:
 
• єдині з ЄС водні політики;
• єдині системи оцінки стану вод;
• єдині стратегії управління річковими басейнами.
 
Окрім того, саме вони є головним інструментом реалізації стратегічної цілі Водної Рамкової Директиви ЄС – досягнення «доброго» стану вод.
 
Учасники заходу обговорили ключові питання, які є важливими для якісних ПУРБ. 
 
Такими є:
 
- виконання відповідних заходів (визначення масивів поверхневих вод та їх оцінка) та прийняття необхідних методичних документів в частині підземних вод;
- оновлення та визначення зон (територій), які підлягають охороні, та їх картування, зокрема зон, вразливих до нітратів та уразливих та менш уразливих зон;
- картування системи моніторингу та результатів програм моніторингу, для поверхневих вод (екологічний і хімічний), підземних вод (хімічний і кількісний), зон (територій), які підлягають охороні;
- комунікація та координація підготовки економічно-ефективної програми заходів.
 
До кінця поточного року плани управління будуть доповнені програмою заходів для досягнення «доброго» стану вод.
 
Важливим є також те, що плани управління одночасно є заходами з відновлення водного сектору та включені до Плану відновлення та відбудови України у післявоєнний період. Адже відбудова повинна здійснюватись відповідно до вимог директив ЄС.
 
Перші плани управління річковими басейнами мають бути подані до Кабінету Міністрів України для затвердження не пізніше 1 серпня 2024 року. До цього вони повинні пройти процедуру стратегічної екологічної оцінки, громадське обговорення та схвалення басейновими радами.