Черговий крок Держводагентства для впровадження європейських підходів в управлінні водними ресурсами

опубліковано 21.12.2016 10:25

В рамках виконання Плану з впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом та європейських підходів у цій сфері, в Україні необхідно виділити суббасейни та водогосподарські ділянки у межах районів річкових басейнів.
У зв’язку з цим, Держводагентством розроблено та направлено на погодження до Мінприроди проект наказу «Про виділення суббасейнів та водогосподарських ділянок у межах районів річкових басейнів».
Розробка зазначеного наказу викликана необхідністю безпосереднього впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом. Зокрема для підготовки планів управління річковими басейнами, у тому числі розробки водогосподарських балансів, складання державного водного кадастру за розділом «Водокористування». Суббасейни та водогосподарські ділянки в річкових басейнах виокремлені за окремими кодами, які включають код моря, порядкові номери річкового басейну, суббасейну, водогосподарської ділянки. Зазначене кодування є необхідним для складання державного водного кадастру.
Довідково:
Відповідно до Закону України від 4 жовтня 2016 року № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом» в Україні встановлюються 9 районів річкових басейнів: Дніпра, Дністра, Дунаю, Південного Бугу, Дону, Вісли, річок Криму, річок Причорномор’я, річок Приазов’я.
У межах встановлених районів річкових басейнів можуть виділятися суббасейни.
Суббасейн - це частина річкового басейну, стік води з якої через пов’язані водойми і водотоки здійснюється до головної річки басейну або водогосподарської ділянки нижче за течією.