20 жовтня 2016 року фахівці
Дунайського БУВР взяли участь в природоохоронних заходах, спрямованих на поліпшення стану природних екосистем, їх збереження, відновлення та підвищення екологічної культури населення.
16 жовтня в селище Орлівка Ренійського району (Одеська обл.), розташованому в дельті Дунаю, було завезено експериментальне стадо з 14-ти водяних буйволів карпатського типу.
Ідея відновити поголів'я буйволів у Придунав'ї належить одеському Центру регіональних досліджень (ЦРД), який здійснює проект «Комплексне використання ресурсів заплав, як приклад нового ефективного господарювання в умовах кліматичних змін», разом із Національним екологічним центром України (НЕЦУ) у рамках проекту Climate Forum East II (CFE II) за фінансування ЄС, ADA і Австрійського Червоного Хреста. Частину тварин надає голландський фонд True Nature Foundation, який підтримує відновлення природних екосистем та сталий розвиток громад.
Проект CFE II сприяє об'єднанню громадських організацій та підвищенню їх здатності ефективно брати участь у діалозі з владою на різних рівнях в питаннях адаптації до зміни клімату.
Проект реалізується в п'яти країнах: Вірменії, Грузії, Білорусі, Молдові та Україні. Всесвітній фонд природи WWF забезпечує експертну підтримку і координує реалізацію проекту в Молдові, Україні та Білорусі. Український координатор проекту - Національний екологічний центр України.
Створення експериментального стада буйволів (Операція «Буффало») стане прикладом застосування нових видів діяльності на територіях, які зараз неефективно використовуються, не підходять для сільгоспвиробництва та для випасу іншої худоби.
Буйволи мають приваблювати туристів і розглядаються як один з найбільш цікавих об'єктів для спостереження в екологічному парку, який створюється поблизу с. Орлівка в заплаві водно-болотного угіддя міжнародного значення «Озеро Картал». Місцеве населення буде залучено до обслуговування парку: прийому туристів, охорони, випасу буйволів, отримання молока, та лімітованого виробництва молочної продукції. Буде створено 5 робочих місць (гіди, пастух, охорона, виробництво сиру). Крім того, місцеві мешканці будуть залучені до використання енергетичного потенціалу парку та заготівлі біомаси (верби та очерету).
В рамках зустрічі фахівцями Дунайського БУВР були презентовані матеріали щодо практичних дій по відновленню екосистем деградованого водно-болотного угіддя на українській частині р. Дунай в межах Рамсарського водно-болотного угіддя «Озеро Картал». Заходи на озері Картал та гідротехнічних спорудах проводяться в рамках рамках проекту "Консолідація мережі природоохоронних територій для збереження біорізноманіття та сталого розвитку регіону дельти Дунаю і Нижнього Пруту - PAN Nature".
Оскільки в даний момент озеро являє собою водосховище із регульованим гідрологічним режимом та знаходиться під управлінням Дунайського басейнового управління водних ресурсів, ДБУВР виступає одним з ключових українських партнерів проекту.
На цей час проводиться ремонт та реконструкція гідротехнічних споруд, які регулюють рівень води в озері (шлюзи Лузарса та Тобачелло) та каналів та проток, через які подається чи скидається вода з озера (канали Орловський та Прорва, протоки Лузарса та Тобачелло). Всі ці заходи дозволять відновити деградовану екосистему водно-болотного угіддя міжнародного значення «Озеро Картал»
Участь водників у зазначених заходах привертають увагу суспільства до проблеми водних ресурсів та сприяють підвищенню рівня обізнаності громадськості про значення біорізноманіття та необхідності раціонального використання природних ресурсів для сталого розвитку та поліпшення якості життя в регіоні.