На основних річках басейну Дніпра – на Верхньому Дніпрі та Прип’яті рівні води знижувалися на 4-10 см за добу, на Десні – на 2-3 см.
На правих притоках Прип’яті (Турія, Горинь, Случ) переважало зниження рівнів води на 1-5 см та зменшення водності, лише на р. Стир протягом тижня відбулося незначне збільшення водності та підвищення рівнів води на 1-3 см, спричинене опадами.
На притоках Середнього Дніпра (Сула, Псел, Ворскла) рівні води коливалися від
-5 до +3 см, водність поступово зменшувалася.
Режими роботи дніпровських водосховищ відповідали встановленим. Сумарний об'єм станом на 8 червня становив 43772,39 млн.куб.м, наповнення водосховищ каскаду – 99,8 %.
Протягом минулого тижня витрати води у р. Інгулець на в/п Андріївка знизилися від 9,97 до 9,05 куб.м/с, вміст хлоридів становив 330-350 мг/л (норма 350 мг/л), жорсткість була в межах 12-13 мг.екв/л (норма 7 мг.екв/л). Вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 340-360 мг/л, жорсткість –
12,0-13,0 мг.екв/л.
Станом на 8 червня загальний об’єм поданої води каналом Дніпро-Інгулець становить 61847,0 тис.куб.м, скид води з Карачунівського водосховища – 76878,0 тис.куб.м.
Витрати води Північно-Кримського каналу станом на 8 червня становили 39,2 куб.м/с.
За інформацією Київводресурсів, станом на 8 червня тривало тління 3 осередків торфовищ загальною площею 0,05 га.
За інформацією Херсонського облводресурсів 6 червня на поверхні води у р. Дніпро, було виявлено тонку плівку невідомої речовини маслянистої консистенції.
Для збору детальної інформації, обстеження масштабів та виявлення джерела забруднення виїхала комісія з представників: Державної екологічної інспекції північно-західного регіону Чорного моря; екологічної безпеки Херсонській філії Державного підприємства; адміністрації морських портів України; Корабельного районного відділу м. Херсона; ГУ ДСНС України у Херсонській області.
За результатами обстеження було встановлено, що вздовж 2-го причалу дачного садового товариства «Журавушка», на поверхні води спостерігаються плями емульсії нафтопродуктів невідомого походження, яку прибило у 40 метрову смугу очерету, спостерігається чіткий запах нафтопродуктів.
Розмір плівки нафтопродуктів за візуальною оцінкою складає приблизно 40 м2.
Джерело забруднення не встановлено.
З метою недопущення розповсюдження забруднюючих речовин на акваторії р. Дніпро, було застосовано порошковий сорбент та деструктор нафтового забруднення «Еконадин».
2. На українській ділянці Дунаю протягом тижня рівні води знизилися на водпостах на (см): Рені – 55, Ізмаїл – 36, Кілія – 19, Вилкове – 8.
Станом на 8 годину 8 червня рівні води на водпостах становили (см): Рені – 237 (небезпечний 570), Ізмаїл – 129 (небезпечний 352), Кілія – 56 (небезпечний 232), Вилкове – 23 (небезпечний 80).
Витрати води у річці Дунай протягом тижня зменшилися на водпостах (куб.м/с): Рені – від 6780 до 5670, Ізмаїл – від 3570 до 2980, Кілія – від 3520 до 2930, Вилкове – від 3470 до 2890.
3. На річках басейнів Дністра, Прута та Сірету за рахунок інтенсивних опадів у гірських районах з 6 червня відбувалося підвищення рівнів води на 1-30 см та збільшення водності.
Водогосподарська ситуація на Дністровському водосховищі станом на
8 червня:
рівень води ВБ – 119,12 м БС;
приплив води – 130,00 куб.м/с;
скид – 134,00 куб.м/с.
Вільний об’єм водосховища становив 264,2 млн.куб.м.
Фактичні значення на 8 годину 8 червня по водпостах (приплив):
Галич – 121,00 куб.м/с;
Заліщики – 121,00 куб.м/с.
За інформацією Івано-Франківського облводресурсів 6 червня о 18 годині у гірській місцевості Івано-Франківської області пройшли дощі, місцями сильні. Внаслідок засмічення місцевих потічків та водопропускних каналів у смт Делятин Надвірнянського району відбувся вихід води за межі їх русел. Було підтоплено присадибні ділянки та 42 приватних житлових будинка, приблизно
5,2 га сільськогосподарських угідь та 34 приватні колодязі. Вода також вийшла на частину дороги Івано-Франківськ – Яремче.
Окрім того, у зв’язку з підтопленням та замуленням залізнодорожнього полотна на перегоні Надвірна – Делятин (50 та 52 км) з 20 години тимчасово було призупинено рух пасажирського поїзду № 605 Львів – Рахів. Станом на 21 годину рух по перегону відновлено у повному обсязі.
На місці підтоплення працівниками пожежно-рятувальної служби Надвірнянського та Яремчанського гарнізонів ГУ ДСНС в області вжито заходи щодо розчищення русел місцевих потічків та створення умов для відведення води з житлових будинків.
Станом на 7 червня рівень води самостійно зійшов з автомобільної дороги, підрозділами пожежно-рятувальної служби завершено роботи по розбиранню завалу гілок дерев на місцевих потічках, вода увійшла у межі русла, відведено воду від житлових будинків.
7 червня відбулося засідання комісії ТЕБ та НС Надвірнянського району із визначення матеріальних збитків та надання допомоги місцевому населенню.
8 червня у Коломийському районі спостерігалося погіршення погодних умов, сильні опади та підвищення рівнів води у р. Печеніга. З метою обстеження підтоплень домогосподарств, головою Печеніжинської об’єднаної територіальної громади (Коломийський район) було створено комісію, в якій взяли участь представники Коломийського МУВГ. Комісією було встановлено, що водами р. Печеніга в с. Молодятин та смт Печеніжин підтоплено біля 20 домогосподарств. Збитки встановлюються.
У Верховинському районі на відрізку автодороги Стовпні – Пробійниківка селевим потоком пошкоджено дорожнє полотно на ділянках протяжністю 10 м в с. Довгополе та 150 м в с. Полянки.
За інформацією Львівського облводресурсів 6 червня, внаслідок проходження грозових дощів та підйому рівнів води в р. Тисмениця, у м. Бориславі було підтоплено два житлових будинки та прибудинкові території.
Силами Бориславського МВ ГУ ДСНС України у Львівській області відкачано воду з житлових приміщень, рівень води у р. Тисмениця знизився.
8 червня від спостерігачів гідропостів Турка і Ясениця Львівського регіонального центру з гідрометеорології, надійшло повідомлення, що на поверхні води р. Яблунька в районі гідропоста м. Турка та р. Стрий в районі гідропоста с. Ясениця Турківського району спостерігаються нафтові плями та відчувається запах нафтопродуктів. Опади спричинили змив з берегів залишків нафтопродуктів після попередньої аварії, яка сталася 29 травня 2017 року.
4. На більшості річок басейну Сіверського Дінця рівні води знижувалися на
1-8 см за добу .
Витрати води на основних водпостах станом на 7 червня становили: Огірцеве – 7,5 куб.м/с (-0,8 куб.м/с), Ізюм – 35,5 куб.м/с (-3,5 куб.м/с), Куп’янськ – 26,0 куб.м/с
(-1,0 куб.м/с), Яремівка – 61,0 куб.м/с (-7,0 куб.м/с), р. Казенний Торець (Краматорська гребля, 40 км) – 4,83 куб.м/с (-0,83), Райстародубівка – 49,0 куб.м/с (-3,0 куб.м/с), Лисичанськ – 58,0 куб.м/с (-12,0куб.м/с).
Водосховища у басейні Сіверського Дінця працюють згідно зі встановленими режимами. Станом на 8 червня Червонооскільське водосховище наповнене на 97,9%, скид з нього становив 18,0 куб.м/с; Печенізьке водосховище наповнене на 101,0%, скид з нього становив 12,0 куб.м/с.
Приплив води до Краснопавлівського водосховища становив 0,0 куб.м/с, скид – 1,41 куб.м/с (забір води для м. Харків), рівень – 111,79 м БС, водосховище наповнене на 46,0% (об’єм 188,514 млн.куб.м), жорсткість – 8,0 мг.екв./л.
Наповнення водосховищ басейну р. Сіверський Донець складає 86,8%; басейну річок Приазов’я – 96,7% (без урахування водосховищ Луганської області).
Жорсткість води у р. Сіверський Донець та водосховищах у місцях питних водозаборів (при нормі 7,0 мг.екв/л) становила:
- у створі Краснопавлівського водосховища, 213 км каналу Дніпро-Донбас,
I підйом, біля питного водозабору м. Харкова – 7,8-8,0 мг.екв/л;
- у створі Сіверського Дінця, 527 км, водозабір Слов’янської фільтрувальної станції, с. Донецьке – 7,5-7,8 мг.екв/л.
Канал Сіверський Донець-Донбас працював середньодобовими витратами 15,3 куб.м/с; скид з Райгородської греблі – 39,5 куб.м/с (середній за добу).
5. На річках басейну Південного Бугу спостерігалися коливання рівнів води в межах від -9 до +8 см, а на зарегульованих ділянках добові коливання становили
14-57 см.
Станом на 8 червня рівень води у Ладижинському водосховищі становив
177,05 м БС (НПР – 177,0 м БС), приплив – 6,20 куб.м/с, скид – 6,20 куб.м/с.
Рівень води в Олександрівському водосховищі – 15,65 м БС (НПР – 16,0 м БС), приплив – 16,00 куб.м/с, скид – 17,00 куб.м/с.
6. На більшості річок Закарпаття внаслідок сильних опадів, починаючи з
6 червня переважало підвищення рівнів на 10-70 см. Підвищення рівнів води було в межах корінних берегів, без виходу води на заплаву.
Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації. Всі водосховища закриті.
За інформацією БУВР Тиси 7 червня пройшли сильні дощі (від 10 до 30 мм) та локальні зливи (до 50 мм – с. Крива Хустського району) переважно у центральній та східній частинах Закарпатської області. У верхній течії р. Тиса та її приток відмічався підйоми рівнів води до 30 см, у нижніх течіях р. Боржава – до 1 м, р. Латориця – до
75 см, без виходу води на заплаву.
Станом 7 червня при проходженні локальної зливи в с. Комяти Виноградівського району було підтоплено місцевим поверхневим стоком 3 дворогосподарства. Внаслідок сміттєвого затору відбувся перелив води через дорогу. Cлужбою ДСНС була здійснена відкачка води. Сміттєвий затор ліквідовано. Виноградівським МУВГ проводилися обстеження потічків на території с. Комяти.
7.На річках басейну Західного Бугу рівні води знижувалися на 3-6 см.
На р. Західний Буг – в/п Кам’янка-Бузька рівень води за тиждень знизився на
27 см, на в/п Литовеж знизився на 77 см, на р. Луга – в/п Володимир-Волинський рівень води залишився без змін.
Витрати води, які фіксувалися на р. Західний Буг на водомірному посту Литовеж становлять 17,9 куб.м/с, на виході з України до Республіки Польща – 37,2 куб.м/с.
Обстановка на водогосподарських системах та гідротехнічних спорудах Держводагентства контролюється водогосподарськими організаціями та структурами Функціональної відомчої системи щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації.