Члени басейнової ради зібрались на черговому онлайн-засіданні для вирішення головних проблем басейну річки Прип’ять

опубліковано 14.06.2023 14:32

На початку засідання Василь Азима коротко ознайомив усіх присутніх з питаннями, які винесені на порядок денний. Він акцентував увагу на тому, що захист від повені та паводків є однією із найголовніших водогосподарських проблем.
 
Члени басейнової ради заслухали інформацію про організацію та виконання заходів щодо безаварійного пропуску повені та дощових паводків в умовах воєнного стану в басейні річки Прип’ять в 2023 році.
 
Під час свого виступу Олег Микитин наголосив на тому, що система захисту має мати комплексний характер, створюватись з урахуванням особливостей формування та проходження повеней і паводків, потребує чіткої взаємодії відповідних органів на територіях басейнів річок.
 
Віталій Фесенко проінформував присутніх про те, що вирішення питань протипаводкового захисту тісно пов’язане з регулюванням річок, здійснення заходів щодо охорони їх від замулення, будівництвом та виконанням інших робіт у заплавах річок.
 
Ростислав Кравчук звернув увагу на те, що у разі погіршення гідрометеорологічної ситуації, буде забезпечено оперативне коригування режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем з урахуванням прогнозу водності.
 
Особливу увагу під час засідання було приділено питанню забруднення поверхневих водних об’єктів в басейні річки Прип’ять та переліку заходів щодо вирішення головних водно-екологічних проблем Плану управління суббасейном річки Прип’ять (2025-2030 роки), яке на даний час є дуже актуальним.
 
Під час засідання басейнової ради Олексій Ярошевич у своєму виступі зазначив, що програма заходів є невід’ємною частиною Планів управління річковими басейнами, які розробляються відповідно до вимог водного законодавства України для кожного річкового басейну.
 
Марія Шкльода ознайомила присутніх з основними джерелами забруднення поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять. Під час доповіді було наголошено на тому, що при раціональному плануванні Програми заходів на вирішення водно-екологічних проблем переважно розглядались пропозиції підприємств житлово-комунальної галузі, які максимально створюють потенційний ризик для досягнення екологічних цілей для поверхневих водних об’єктів.
 
Засідання басейнової ради пройшло під головуванням заступника голови басейнової ради річки Прип’ять Василя Азими в режимі активного обговорення та прийнятті спільних рішень.