28 липня відбулось засідання басейнової ради річки Прип’ять, яке проходило у форматі відео-конференції.
Під час онлайн-заходу присутнім було презентовано інформацію про зони (території), які підлягають охороні в суббасейні річки Прип’ять та подальшу розробку елементів ПУРБ.
Також члени басейнової ради упродовж засідання обговорювали стан водних ресурсів у басейні Прип’яті, систему моніторингу та бар’єрні функції зони відчуження.
Зазначимо, що площа водних об’єктів, які під час аварії на ЧАЕС зазнали значного радіоактивного забруднення, займають приблизно 10-13% зони відчуження і безумовного відселення. Радіоактивне забруднення і на сьогодні залишається основним негативним фактором, що впливає на стан водних ресурсів у зоні відчуження.
Крім того, активно обговорювалось питання впливу комунальних підприємств, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, на якісний стан водних ресурсів суббасейну річки Прип’ять.
Зокрема, було зазначено, що основні водно-екологічні проблеми – це забруднення водних об’єктів органічними, біогенними, небезпечними речовинами та гідроморфологічні зміни.
Забруднення вод органічними речовинами та біогенними елементами значною мірою пов’язане з комунальними стічними водами.
У результаті обговорення, учасники заходу вирішили звернутись до місцевих органів влади щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання програм природоохоронного спрямування та заходів по збереженню та відтворенню водних ресурсів для покращення екологічного та хімічного стану водних об’єктів суббасейну Прип’яті.