опубліковано 29.10.2019 15:27
Зокрема, члени басейнової ради середнього Дніпра зібралися щоб обговорити проблемні питання, яких у басейні Дніпра доволі багато.
Розкажемо вам про основні тези цього дня.
На початку засідання Oxana Konovalenko, міжнародний експерт Європейського проєкту «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для Східного Партнерства» (EUWI+), говорила про написання елементів Плану управління річковим басейном Дніпра, а саме про вже зроблені кроки та зазначила, що до 2024 року План управління річковим басейном Дніпра має бути не лише підготовлено, але і прийнято на рівні Уряду України.
Василий Гребень у своїй доповіді стосовно причин сучасного маловоддя обґрунтував причини маловодних років в Україні та висловив прогнози щодо розвитку ситуації як за оптимістичним, так і песимістичним сценаріями.
Представниця КП "Плесо", у свою чергу, говорила про проблематику водних ресурсів Дніпра у межах Києва: забруднення, обміління, замулення та, як наслідок, деградацію екосистеми річки.
Інформацію щодо підготовки Планів управління ризиками затоплення для кожного з річкових басейнів України відповідно до Паводкової Директиви ЄС представив представник ДСНС України.
Про залучення громадськості до збереження водних ресурсів басейну Дніпра, гарні практики і майбутнє із присутніми поспілкувалася Olena Marushevska.
Окрему увагу присутні приділили сучасній ситуації у притоках середнього Дніпра: р. Рось та р. Тетерів.
Варто зазначити, що з наступного року басейнові ради зможуть реально брати участь у розподілі бюджетних коштів на заходи, спрямовані для досягнення доброго стану вод, тобто басейнова рада буде не просто дорадчим органом, а матиме вплив на прийняття важливих рішень та розподіл водних коштів.