19.01.2018 11:00
 Версія для друку

Громадська рада при Держводагентстві вітає з Водохрещем!

news-image
Зібравшись на передодні свята, громадська рада при Держводагентстві обговорила питання щодо поводження людей на водних об’єктах, в тому числі взимку. А саме, головою громадської організації «Укррятвод» Олександром Середою було представлено аналітику щодо нещасних випадків з людьми на воді (льоду) у 2017 році. Так, він зазначив, що за останнє двадцятиріччя спостерігається тенденція до зменшення кількості нещасних випадків на воді. Але разом з тим, рекомендував всім присутнім не втрачати пильності самим та проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення, особливо дітей, щодо поводження на воді для уникнення нещасних випадків. Завершуючи свій виступ, Олександр Середа побажав усім безпечного та корисного зимнього відпочинку на воді, особливо під час масових заходів Водохреща.
Також громадській раді були презентовані громадські кампанії по темі Програми розвитку гідроенергетики України до 2026 року та стосовно проекту побудови Каховської ГЕС-2. Під час презентації координатор водного напрямку ВГО «Національний екологічний центр» Віктор Мельничук акцентував увагу на екологічних застерегах побудови об’єктів гідроенергетики.
Віктором Вишневським, членом Національної спілки журналістів України було рекомендовано всім членам громадської ради долучатися до організації відзначення Всесвітнього дня води та Міжнародного Дня Дніпра, надавати власні бачення організації цих заходів.
Наприкінці засідання члени громадської ради жваво дискутували щодо пошуку шляхів вирішення проблеми «цвітіння» водойм, заборони на законодавчому рівні використання фосфатних миючих засобів тощо. Крім того, було вирішено запросити на наступне засідання експерта проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» для роз’яснення положень Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Завершуючи засідання голова громадської ради Лілія Гричулевич  привітала всіх з Водохрещем та побажала Божої благодаті, сили духа та віри!